S poštovanjem,
    molim vas za mišljenje. Imam 49 godina, pre dva meseca imala sam premor, nesanicu, depresiju, 62 kg i utvrđen mi je tyroiditis chronica autoimunogenes, hypothyreosis latens hlp typ II, zbog rezultata TSH 15.8, ft3 4.32, ft4 10.7, anti TPO at >1000, holesterol 8.1 i UZ: mala štitna žlezda. Prepisan mi je letrox 50, pola tablete dnevno. Od tada ga pijem, sad imam 73 kg. Prestao mi menzis, puno spavam a rezultati su TSH 7.29, ft4 11.8, holest. 8.1. Sad mi je prepisan Letrox 50 po pola tablete 5 dana i cela tableta 2 dana naizmenično i kontrola opet za dva meseca. Da li je ova terapija spora i smatrate li da bi doza mogla biti veća, a kontrole češće? Napominjem da mi je EKG savršen.
    Puno vam hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Vi sigurno boluje od hipotireoze, smanjene funkcije štitaste žlezde i neophodna je redovna nadoknada hormona. Doza koju uzimate je mala, i obično se sa dozom od 75-100 mikgr dnevno kod najvećeg broja pacijenata postiže dobra supstitucija. Povećajte dozu na 75mikgr ass.
      Dr Milena Velojić Golubović