Poštovani,
    molila bi vas da mi odgovorite na pitanje. 11 godina sam u braku i nemamo dece, problem je u meni: imam umanjeni rad štitne žlezde i pijem tablete: Euthyrox 100. Ali nisu mi dobri hormoni pa bi vas molila da mi kažete da li je moguće da ostanem trudna? T3_3.5: t4_1.45: tsh_0.71: lh_1.6: fsh_5.0: oestradiol65/prolaktine_5.0. To su analize od sada a ranije dok nisam pila tablete bile su bolje.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vrednosti hormona štitaste žlezde, TSHi prolaktina su u granicama normale, tako da što se tiče hipotireoze ne bi trebalo da bude problema. Određivanje gonadotropina i polnih hormona je vezano za fazu menstrualnog ciklusa i da tumačenje napisanih rezultata nije moguće. Potrebno je detaljnije, najbolje bolničko ispitivanje svih endokrinih sistema.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović