Draga doktorka,
    Imam hipertireozu već šest godina. Trenutno je došlo do recidiva bolesti i pijem PTU ili propiltuoracil, 300 mg dnevno i propranalol. Da li smem da dojim bebu od 6 meseci i dalje? Jedan endokrinolog mi kaže da smem, a drugi da ne smem. Ne znam šta da radim?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod terapije PTU nema problema sa dojenjem, pogotovu što će se doze leka smanjivati. Što se tiče terapije hipertireoze očigledno je da se lekovima ne može postići izlečenje i potrebno je razmišljati o drugim načinima lečenja, hirurška intervencije ili terapijska doza je 131.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović