Draga doktorka,
    Imam 29 godina! Posle bombardovanaja naglo sam se ugojila, i pojavile su mi se malje na licu, išla sam kod ginekologa i sve je ok, jajnici nisu policistični! Proverila sam vrednosti kortizola i uvećane su! Nadbubreg na UZ je u redu! Koje još probleme može da mi donese taj povećani kortizol i kako da se rešim ovih malja na licu?

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      ukoliko su jutarnje vrednosti holesterola povećane potrebno je uraditi dnevni profil kortizola i određene testove. Ukoliko ima promena vrednosti bilo bi neophodno uraditi i CT nadbubrežnih žlezdi. Pojačana maljavost može biti jedan od znakova hiperkortizolemije.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović