Molim da mi objasnite da li je nivo TSH od 4.2 normalan ili zahteva pregled kod endokrinologa i koji parametri osim TSH mogu biti pokazatelji poremećaja u radu štitaste žlezde? Nemam tegobe koje su tipične za tu vrstu poremećaja, radila sam preventivne pretrage krvi. Takođe vas molim da mi kažete koliko je nalaz holesterola loš ako je ukupni 6.7, hdl 1.06 a ldl 5.20. Šta mi savetujete?
    Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      navedeni nivo TSH je na gornjoj granici normalnih vrednosti, ali za sada ne zahteva terapiju i ne bi trebalo da imate bilo kakve tegobe vezane za štitastu žlezdu. Vrednosti holesterola su povećane i potrebno je da pre svega obratite pažnju na ishranu. Kontrole tsh 1-2 puta godišnje i lipida na 3-4 meseca.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović