Draga doktorka,
    Ja imam problema sa štitnom žlezdom. Hormoni su mi uredni ali me muče čvorići koje imam. Nedavno sam čula da ne bi trebala da ostanem nikako u drugom stanju. Ne znam koliko u tome ima istine ali navodno beba ne bi bila u redu, jer su moji čvorići povezani sa jajnicima. Ja imam jedno zdravo dijete koje sam rodila dok nisam imala ove probleme, pa me sada interesuje da li ima istine u svemu ovome? Da li bi se ja smjela upustiti u trudnoću?

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      ukoliko je funkcija štitaste žlezde u granicama normale nema bilo kakvih ograničanja vezano za trudnoću. Nodusi, čvotići, štitaste žlezde se ne mogu lečiti lekovima. Ukoliko svojom veličinom stvaraju probleme jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Slobodno planirajte trudnoću.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović