Poštovani,
    dozvolite da ovako izložim svoj, odnosno naš problem: imam 24 godine, zovem se Lazar Banković, živim u Kragujevcu i potpuno sam fizički zdrav, problem je u tome što ne mogu više gledati kako meni bliski ljudi umiru, po rečima doktora bez razloga. Otac je imao problema sa srcem i bio je lečen o trošku države u beogradu, sa dijagnozom, manji poremećaj na srcu, sve dok nije iznenada preminuo 28. Januara ove godine. Sada moja mama ima problem. Ustanovili smo da je u pitanju hipofiza, mada nista vise od toga. Imali smo zakazano kod doktora Svetozara Damjanovića, mada smo par puta čekali po 7-8 sati ispred vrata dok nam nisu rekli da doktor nije u mogućnosti da tog dana obavi pregled. Molim vas, možete li mi preporučiti ozbiljnog endokrinologa kod nas ili u inostranstvu, želeo bih da znam o čemu se radi, pošto očigledno imamo veliki problem. Mamu glava boli neprestano već dva meseca, strahujem da stanje može postati još gore dok se mi ovde igramo doktora i pacijenta. Ovo je zaista molba iz očaja, ja zaista ne znam šta da radim i kako da pomognem majci. Svaka referenca je dobro došla, ne mogu sedeti skrštenih ruku.
    Hvala unapred! Lazar

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      prof. Damjanović je vrhunski endokrinolog ali verovatno da se zbog njegovih brojnih obaveza pregledi zakazuju uz izvesno čekanje. Prof. Dr Vera Popivić je izuzetan stručnjak za biolesti hipofize, ali sutacija sa zakazivanjem pregleda može biti slična. Obratite se nekom od endokrinologa da se stekne uvid u bolest vaše majke. Moguće je da je sve relativno jednostavno i jasno. Ako bude nekih problema u dijagnostici ili terapiji sigurno je da će kolege konsultovati prof. Damjanovića ili prof. Popvić.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović