Poštovana dr Golubović,
    nadam se da će ova slika biti ok. Naime jedna dr med. mi je sa 100% sigurnošću tvrdila da je ovo ginekomastija. Moj dr endokrinolog je na pauzi još koji mesec, mada on nikada nije vidio moje grudi ja nisam to želeo bilo me blam zato što su tolike kolikejesu. Na pregledu pre par dana kod dr. Med ona je rekla da mora odma da se uradi uz dojki i nekoliko hormona. Da li je to zaista potrebno vaše mišljenje je? Ja se tešim da je to samo zbog moji kg tt90kg, tv177cm, ali a kada sam bio 15-ak kg lakši grudi su mi bile veće nego kod ostalih vršnjaka. Imam 24god. hipogonadismus prim kriptorhidismus i, sin. Azoospermija, hipertensio art i10 fsh 28, lh=16, testosteron 5, 00, prolaktin 350, koliko je po vama potrebno da iden na te pomenute pretrage, molim za pomoć. Inače sam iz BIH, studiram u drugom entitetu i sve plaćam (preglede, uz, status hormona) ako nije neophodno ne bih ja to radio. Vaše mišljenje uvađavam do sad je svaki vaše mišljenje bilo u skladu sa mojim dr. endok. A iskreno maicu skidam samo u kupatilu! Na re-dijeti sam oslabio 8 kg ali su grudi ostale iste veličine, malo me to psihički opterećuje, ako i dalje budu takve, a bilo kakvu maicu kada obučem, bradavice su veoma izražene.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      koliko sam shvatio pomenute dijagnoze su postavljene ranije i verovatno postoji odgovarajuća redovna terapija. -nije neobično da u takvim situacijama grudi kod muškarca budu nešto veće nego kod ostalih. Ukoliko ste na terapiji možda treba povećati dozu leka. U svakom slučaju neophodno je regulisanje telesne težine i fizička aktivnost koja bi ojačala mišiće pektoralnog predela. Mislim da vam dodatne analize nisu neophodne.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović