Poštovana,
    Zbog otoka koji se javljao na zglobovima i usporenog rada srca, otišla sam kod lekara da se posavetujem sa njim. On mi je dao uput da vadim hormone štitne žlezde. Uradila sam testove i rezultati sledeći: free_t4 je 9.72 pmol/l ft3 je 3.02 pmol/l anti-tg iznosi 44.2 iu/ml antitpo (anti mc-ab) je 166.1 iu/ml s-tsh 3-rd generation iznosi 9.27 uiu/ml. Trenutna terapija koja mi je prepisana je: presolol 50 mg, 2 x 50 mg; norvasc 5mg, 1 x 5 mg. Kod lekera mi je zakazano sledeće nedelje, pa me interesuje koja dijagnoza je u pitanju, ako možete da mi kažete i da li je u pitanju hašhimotov sindrom?
    Unapred zahvalna, Milena

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu navedenih rezultata i tegoba može se reći da bolujete od smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze. Potrebna je terapija nadoknadom hormona štitaste žlezde. Javite se vašem endokrinologu radi propisivanja terapije. Uz adekvatnu i redovnu terapiju osećaćete se zdravi i nema nikakvih ograničenja u svakodnovnom životu.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović