Poštovana doktorko!
    Danas sam prvi put uradila hormone štitnjače i dobila sledeće rezultate-tsh preko 100, t3 1.00 i t4 51.5. Imam 33 godine i majka sam deteta od 2.5 i bebe od 7 meseci. Od tegoba osećam dugotrajnu uznemirenost, neraspoloženje, umor i imam problema sa zatvorom. Mojoj sestri je nedavno utvrđen hašimotov tireoiditis što je i mene podstaklo da uradim analize. Napominjem da strumu imam od ranog detinjstva, ali nikada mi nije stvarala tegobe.
    Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu navedenih rezultata jasno je da bolujete od hipotireoze, smanjene funkcije štitaste žlezde. Obavezna je terapija nadoknadom hormona štitaste žlezde koja je doživotna. Uz adekvatnu i redovnu terapiju bićete potpuno zdravi i bez ikakavih ograničenja u svakodnovnom životu. Javite se vašem lekaru radi propisivanja terapije.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović