Poštovani,
    lekar mi savetuje da uradim ogtt test sa 100 gr glukoze, iako je nalaz šećera u krvi 4.7 i šećer se nije pojavio u mokraći. Napominjem da mi je prva trudnoća, 6. sam mesec, nisam gojazna osoba i imam 28 god. Da li je potrebno da uradim ogtt test? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ginekolozi u trudnoći ponekad rutinski rade kontrolu glikoregulacije kao skrining za gestacijski dijabet, pogotovu ako postoji neki faktor rizika. Test je potpuno bezopasan, popićete čašu slatke vode i odrediće vam nekoliko puta šećer u krvi. Nema razloga da test ne uradite.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović