Poštovana,
    imam 26 godina, pre god dana dijagnostifikovan mi je mikroadenom hipofize, 5x8mm, svi drugi hormoni su bili ok. Na terapiji sam bromokriptinom i prl je ok. Skoro sam radila oggt i sve je ok. Međutim imam problema već pet meseci. Pred menstruaciju mi se javlja noćno preznojavanje, gušenje u grlu kao da me neko stisne za vrat, i blago kašljucanje. To preznojavanje je u početku bilo jako izraženo (čvrst san i probudim se sva mokra) a sada je slabije dok je to "gušenje" pojačano. Uvek pred menstruaciju i posle sve prođe. Radila sam tsh, t3 i t4 i bili su ok, pre mesec dana. Kad menstruacija skroz prođe meni je dobro. Ginekološki je sve bilo ok, imam ovulaciju. Kad mi je dr povećala terapiju, uveče sam pila 1/2 a tada je pov na 1 celu onda je počelo to preznojavanje i gušenje. Inače pretpostavljam da imam unutrašnje šuljeve koji sevaju ali još nisam stigla kod dr zbog toga. Šta je to? Šta da radim? Kome da se obratim?
    Molim vas za odgovor

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      tegobe koje opisujete ni bi trebalo da budu posledica nekog endokrinološkog problema ili terapije koju uzimate. Možda je u pitanju premenstrualni sindrom, pms, ili jednostavno napetost, umor, nadraženost vegetatovnog nervnog sistema. Pokušajte sa primenom nekog blažeg sedativa pred spavanje.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović