Poštovana,
    Imam hipertireozu od 2004. god. Svaka 3-4 meseca sam se redovno kontrolisala. Zadji nalazi su izgledali ovako T3-4, 18 t4-242 tsh-0,05. Koristim tiastat 1put1, propranolol 1put pola. Moji hormoni stalno divljaju, zato bih želela znati da li bi mi operacija bila pravo rešenje
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      medikamentozna terapija hipertireoze se sprovodi najduže dve godine. Ukoliko se za to vreme ne postigne stabilna remisija bolesti uz pravilno lečenje, treba se odlučiti za neki drugi način lečenja hipertireoze. Može se primeniti terapijaska doza j131 ili hirurška intervencija u zavisnosti od veličine žlezde. Navedeni rezultati pokazuju ponovnu egzacerbaciju bolesti.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović