Poštovani,
    imam veliki problem koji traje već duže problema. Lekari nisu saglasni oko dijagnoze, pa sam primorana da vas pitam! 2003. godine sam bolovala od hipertireoze, ali je trenutno u remisiji. Jako mi otiču noge, ispod kolena. Pijem hemokvin+, i presolol i cardiopirin. Moja dijagnoza je: "dopler relaksacija usporena. U perikardu slobodna tečnost, cirkularno oko 4 mm. " otežavajuća okolnost je to što sam izrazito gojazna oko struka. Ne mogu da živim bez lometazida, što me dovodi do očaja, jer takvo stanje traje i traje. Molim vas, pomozite mi, jako me zabrinjava ova dijagnoza.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      očigledno da je vaš problem kardiološki. Hipertireoza može imati za posledicu komplikacije u vidu tireotoksičnog srca, ali se ono javlja kod nepravilno lečenih hipertireoza koje dugo traju, što nemam utisak da je kod vas bio slučaj. Druga mogućnost je pojava smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze, nakon lečenja hipertireoze. Ukoliko su vrednosti ft3, ft4 i tsh i granicama normale terapija je isključivo kardiološka.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović