Poštovana,
    Imam 29 god. majka sam 2.5-godišnje devojčice. Bila sam na pregledu grudi u aprilu, jer sam primetila kvržicu na desnoj dojci. Pregledom (bez ultra zvuka) na vma je ustanovljeno da je sve u najboljem redu. Pre par dana sam primetila da kada pritisnem bradavice na obe dojke, izađe mi tečnost bele boje (kao mleko), manje nego jedna kap, kao tačkica. Ćerku sam dojila 7.5 meseci, to je bilo još pre 2 godine. Molim vas da mi kažete da li ima razloga za brigu i šta bi u tom slučaju trebalo da radim od pregleda i kome da se obratim.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sekrecija mleka van perioda dojenja naziva se galaktoreja i obično je posledica povećanih koncentracija hormona prolaktina. Obično postoji i neki od poremećaja menstrualnog ciklusa. Potrebno je uraditi vrednosti prolaktina, fsh, lh, estrogena i progesterona, kao i nmr hipofize. Uporedo uraditi bakteriološki i citološki pregled sekreta i pregled hirurga.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović