Poštovana,
    Imam 40 godina, pijem 5 godina letrox od 150 mg, htela sam da zbog prekomernih kilograma uz dijetu koristim i reductil. Nutricionista traži savet endokrinologa.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      višak telesne težine u hipotireozi može biti i znak neadekvatne doze leka. Prokontrolišite vrednosti ft4 i tsh o korigujte dozu ukoliko je to potrebno. Upotreba reduktila u hipotireozi nije kontraindikovana, ukoliko nema drugih problema. Dijeta i promena navika su obavezne u svakom slučaju.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović