Poštovani,
    Dešava mi se u poslednjih nekoliko meseci da mi intenzivno opadaju malje po celom telu (najpre sam primetio u stidnoj regiji koja je ogoljena). Malje postaju svetlije i tanke i to je sada priličan broj opalih malja. Ne bih da preterujem, ali ne verujem da je ostalo i 30% (kako u kojoj regiji). Dermatolozi nemaju odgovor a niko mi ne daje odgovor a kamoli uput kod endokrinologa. Baš sam u rebusu. Da li možete nekako da mi pomognete?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko nema objašnjenja od strane dermatologa, potrebno je ispitati funkciju endokrinog sistema, pre svega hormone hipofize, štitaste žlezde, polnih i nadbubrežnih žlezdi. Ukoliko postoji endokrinološki problem trebalo bi da postoje i drugi simptomi i znaci osnovne bolesti.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović