Poštovana doktorka,
    pri nalazu scintigrafije štitne žlezde uočeno je da na jedom nodusu postoji koloidna nekroza, i zanima me šta to znači i koliko je opasno, jer je dodatno snimanje tek za mesec i po dana, da to ne bude kasno ako treba neka hiruška intervencija? Hormoni su svi ispod maksimalne granice normale.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      scintigrafija štitaste žlezde nije metoda koja može da omogući takva tumačenja. Mnogo je značajniji ultrazvučni pregled i opis nodusa. Nema potrebe ponavljati scintigrafiju. Ako je nodus svojom veličinom stvara probelem jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija, koja se kod muškaraca prepuručuje i kod nešto manjih nodusa. Ukoliko se to ne uradi ultrazvučne kontrole i kontrole hormona 2 puta godišnje.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović