Poštovana,
    Vrednost tsh mi je bila18.9 a ft4 9.7 i dali su mi eutiroks od 50mcg, na današnjoj kontroli tsh mi je 18.97 a ft4 13.68 i doktorka mi je dala veću dozu od 100 mcg. Inače sam dijabetičar i pijem za srce tritace od 5mg. Da li je ova nova terapija bezopasna doktorka mi je rekla da ja nisam neki opasan srčani bolesnik i da mogu to da pijem, zanima me vaše mišljenje? I rekla mi je da će ovaj lek početi da se plaća i da pređem na letroks istu dozu pa me zanima koji je bolji lek i koja je razlika?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovana,
      kod vas je postavljena dijagnoza hipotireoze, smanjene funkcije štitaste žlezde koja se leči nadoknadom hormona. Potrebno je pronaći samo pravu dozu koja je induvidualna. Prema rezultatima bi trebalo povećati dozu leka na 100mikgr. Oba leka su identična, a i nisu skupa, tako da možete piti bilo koji od dva pomenuta
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović