Poštovana,
    Moram ovako početi, svojom biografijom da bih mogao postaviti par pitanja. Imam 29 god, radim u vojsci već 10 god, i svoj posao obožavam, već nekoliko god imam čvor na štitnoj žlezdi, pregledima se ustanovilo da je struma veličine 3.5cm na levom režnju i da mora operacija. Operaciju sam imao 04.05.06 i trenutno sam na bolovanje, još uvek nemam nikakvu terapiju a 04.06. Idem na kontrolu, operacija je bila na vma, odstranjen je levi režanj. Oporavak ide valjda dobro, imam problema sa nesanicom, pritisak često i puno varira, nervoza. Valjda je to normalno posle operacije. Kolege na poslu su mi rekle da znaju nekog ko je zbog toga otišao u penziju ili da su pročitali to. E sada moja pitanja 1. Da li je tačno da osobe koje rade u vs kada obole ili operišu š titnu žlezdu imaju status ograničeno sposoban (po starom zakonu) odnosno nesposoban (po novome) i da idu u penziju? 2. Da li ću imati neke posledice od vađenja pola štitne žlezde? 3. Da li postoji šansa da oboli i desni režanj za par godina? 4. I sve što mislite da bih trebao znati sa tim oboljenjem?
    Hvala vam puno

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      odstranjenje jednog režnja štitaste žlezde obično nije praćeno smanjenjem hormona i nije potrebna bilo kakva terapija. Kako ste nakon operacije praktično zdravi ne verujem da postoje bilo kakve šanse za odlazak u penziju. Uvek postoji mogućnost da se i u drugom režnju razviju nodusi, ali ne traba o tome razmišljati. Praktično nema potrebe da se osećate bolesnim i možete živeti bez ikakvih ograničenja u svakodnevnom radu i životu.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović