Poštovana,
    Ft4-0.87  Ft3-3.25 Tsh  5.960 ac anti tg 33 acanti tpo 1300, 00 u inostranstvu sam. Lekar je prepisao eutirox 25 a ja se gojim za 3 meseca sam dobila 10 kg, pre analize štitne žlezde, molim vas recite mi o čemu se radi i da li je opasno
    Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu navedenih vrednosti moglo bi se reći da postoji blago smanjenje funkcije štitaste žlezde koje obično ne zahteva terapiju i koje nazivamo subklinička hipotireoza. Ako je vaš lekar nakon pregleda mišljenja da je ipak potrebna mala doza l-tiroksina nema razloga da takvu terapiju ne sprovodite. Lek koji uzimate ne može biti štetan, a možda ćete se vi osećati bolje. Kontrole tsh i ft4 na 2-3 meseca i korekcija terapije prema nalazima hormona.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović