Poštovana,
    Lečim se od hypothyreoidismus alius E.03 hypertensio arterialis I.10 lekovima euthyrox. Januara ove godine je tsh bio 9,30 ft4 14,4. Ovih dana je tsh 0. 128 a anti-tpo 354. 5. Jel terapija adekvatna i na šta ukazuje 10 puta veći anti-tpo. Zadnjih mesec dana sam 2 puta završila u hitnoj sa strašnim glavoboljama i povećanim pritiskom, ima li sve to veze sa primarnom bolešću štitne žlezde. Unapred zahvalna, htela bih odgovor na e-mail

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovana,
      terapija hipotireoze je jednostavna i sprovodi se preparatima l-tiroksina. Potrebno je jedino odrediti adekvatnu dozu leka koja individualna i kontrolisati hormone ft4 i tsh 3-4 puta godišnje. Antitela nisu od važnosti za terapiju i ne stvaraju bilo kakve tegobe. Na osnovu vrednosti tsh reklo bi se da je terapija dobra i tegobe koje se javljaju ne bi mogle da se objasne osnovnom bolešću štitaste žlezde.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović