Draga doktorka,
    recite mi da li microadenom hipofize i povišeni prolaktin bez ikakve terapije za to može da izazove spontani pobačaj
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovana,
      prolaktinomi i hiperprolaktinemija su pre svega razlog za raznovrsne poremećaje menstrualnog ciklusa i sterilitet. Ako se jave u trudnoći mogu uticati na tok iste. Problem je medikamentozna terapija hiperprolaktimnemije u toku trudnoće, tako da ovaj problem treba rešiti ranije.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović