Poštovani,
    desni režanj štitaste žlezde je duplo uvećan u odnosu na levi. Pitanje: da li je to normalno kao što lekar tvrdi i da li je dovoljno proveriti samo tsh da bismo potvrdili dijagnozu lekara?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      desni režanj štitaste žlezde jeste obično nešto veći od levog. Međutim ako je uvećanje veliko, potrebno je uraditi ultrazvučni pregled štitaste žlezde, možda je uvećanje posledica nodusa, čvora, i analize hormona ft4 i tsh. Ukoliko je funkcija štiztaste žlezde u redu nema potrebe za terapijom jer nema leka koji može smanjiti nodus ili režanj štitaste žlezde. Ako se jave problemi zbog veličine, odnosno pritisak na okolne strukture, jedino rešenje je hirurška intervencija.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović