Poštovana,
    imam umanjenu štitnu žlezdu od 7 godine života i pijem 2 tablete tivorala od 100 mg dnevno. Imam višak kg pa me zanima koja bi mi dijeta najviše odgovarala i da li sa ovom bolešću mogu imati decu?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovana,
      hipotireoza se veoma jednostavno leči nadoknadom hormona štitaste žlezde nekim od preparata l-tiroksina. Doza leka je individualna i određuje se na osnovu kontrole hormona ft4 i tsh. Ukoliko je lečenje adekvatno ne postoje bilo kakva ograničenja u svakodnevnom životu, pa ni u pogledu trudnoće. Što se dijete tiče nema nikakvih posebnih dijeta vezano sa hipotireozu, potrebno je sprovesti standardne dijete za redukciju telesne težine.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović