Poštovani,
    Tsh 18.97, ft4 mi je 14,68 zanima me kakvo je ovo stanje pijem eutiroks neka 3 meseca od 50 mcg i šta znači subklinički hipotiroidizam?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovana,
      subklinička hipotireoza je stanje sa uvećanim vrednostima tsh do 10, normalnim vrednostima ft4 i obično bez ikakvih simptoma bolesti. Obično se ne leči dok se ne jave tegobe ili vrednost tsh prđe navedene vrednosti. Verovatno je procena vašeg lekara da je ipak potrebna manja nadoknada hormona. Nastavite sa propisanom terapijom, kontrole hormona na 2-3 meseca, na osnovu čega će se proceniti dalja doza ili čak i upotreba leka.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović