Poštovana,
    Radila sam nalaz tsh i rezultat je 6,5? Imam li razloga za paniku? Razlog što sam otišla da proverim tsh su povremene glavobolje i pospanost, inače porodila sam se pre 9 meseci.
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana,
      vrednost tsh jeste nešto iznad gornjih granica normalnih vrednosti. Obično se terapija ne započinje do vrednosti od 10u/l. To zavisi i od vaše starosti, prisustva simptoma i vrednosti ft4. Za sada se može postaviti dijagnoza subkliničke hipotireoze. Ponovite analize za 3-4 meseca.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović