Poštovani dr. Miliću,
    nedavno mi je lekar kazao da imam problema sa štitnom žlezdom i dao mi da pijem tablete euthyrox 75mg. Rezultati krvi su pokazali da imam povećan magnezijum 2,56 ja se doduše ništa ne razumem u ove rezultate ali me jako zanima koliko je opasna štitna žlezda kad ne radi dobro i šta bi trebala koje preglede da uradim kako bih znala koji problem imam sa štitnom žlezdom? Isto tako me zanima može li ona biti uzrok moje gojaznosti pošto ja imam 100 kg a visoka sam samo 1,65 cm?
    Unapred vam se zahvaljum na odgovoru Lea

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      terapija koju vam je propisao vaš doktor koristi se za lečenje smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze. Ne navodite vrednosti hormona, bez kojih je dijagnoza bilo kakve izmene funkcije nemoguća. I smanjena i povećana funkcija štitaste žlezde se mora lečiti. Povećanje telesne težine je jedan od znakova hipotireoze.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović