Poštovana doktorko,
    Imam jedno pitanje. Pre mesec dana sam saznala da bolujem od hipertireoze. Interesuje me samo, da li po stabilizovanju hormona dolazi i do prestanka opadanja kose?
    Hvala.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Medikamentozna terapija hipertireoze je obično uspešna i značajno poboljšanje i gubitak siptoma se javlja već posle par nedelja terapije. Lečenje traje nešto duže i do dve godine, ne prekidajte terapiju samostalno. Opadanje kose obično prestaje kako se tegobe povlače, ali na žalost može ostati kao znak i mesecima od započinjanja terapije.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović