Poštovana doktorka,
    Molim Vas da mi protumačite sledeće rezultate: tsh 58,6 (0, 400-4, 000) ft3 2,67 (3, 10-6, 80) ft4 4, 98 (12, 00-22, 00) anti tpo 800,74 (<=5,61) tg-tireoglobulin 131 (1,7-55,6) izveštaj sa uz štitne žlezde je sledeći: štitasta žlezda je normalnog položaja i simetrije, difuzno je uvećana, nehomogena i izrazito hipervaskularizovana. U levom režnju se vide dve hiperehogene promene nodusa od po 6mm. Istmus normalan. Nema regionalne limfadenopatije. Zaključak: struma diffusa et nodosa/lobi sin. Još uvek nisam posetila endokrinologa sa ovim rezultatima, pregled mi je zakazan za ponedeljak. Tako da vas molim da mi što pre odgovorite na pitanje. Samo mi protumačite sta su to hipervaskularne promene i da li to ima veze sa čvorićima.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu rezultata hormona i ultrazvučnog nalaza kod Vas se može postaviti dijagnoza hipotireoze, smanjena funkcija štitaste žlezde, koja se mora lečiti nadoknadom hormona. Ultrazvučni nalaz se uklapa u dijagnozu osnovne bolesti i nije bitan za vas u ovom trenutku.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović