Poštovana,
    Interesuje me kog dana ciklusa bi trebalo uraditi hormone tsh, t3 i t4? Da li je potrebno raditi ujutro ili može u toku dana? Naime, dobili smo uput za komisiju za vantelesnu oplodnju a ove hormone ni jednom do sada nisam radila. Već dve godine smo na ispitivanjima, sve je u redu (hormoni-polni, prohodnost jajovoda, praćena ovulacija, spermogram) i sada zbog godina, 37, predlog je vantelesna. Na sajtu ministarstva vidim da su potrebni i ovi rezultati, a ja ih nemam. Ne bih da me vrate zbog toga pa bi uradila ove hormone privatno.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      za analizu hormona tireoidne žlezde ne treba voditi računa o vremenu uzimanja u odnosu na ciklus. Krv za analize se obično uzima ujutru pre obroka, mada i to nije toliko važno. Koliko sam upoznata ove analize se protokolarno uzimaju kod postupka vantelesne oplodnje jer i njihove promene mogu biti razlog steriliteta.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović