Poštovana dr,
    želim prvo da vam se zahvalim na odgovoru. Imala bih još par pitanja, dijagnoza mi je t hyroiditis chronica hashimoto, uzimam letrox od 50 svakog jutra već dve godine. Obasnili ste mi da imam smanjenu funkciju i da to po pravilu traje doživotno. Moje pitanje glasi da li to znači da ću ja doživotno uzimati hormone, da li zbog toga mogu imati problema da zatrudnim i šta su nodusi? Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      uz udgovarajuću terapiju preparatima l-tiroksina nema nokakvih ograničenja u vašem životu, pa i po pitanju trudnoće. Postojanje nodusa je relativno često kod žena i nema mogućnosti za njihovo medikamentozno lečenje. Ako svojom veličinom stvaraju probleme, jedino definitivno rešenje je njihovo hirurško odtranjivanje.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović