Poštovana,
    Imam 29 godina, i konstatovan mi je hashimoto thyeroditis pre 9 meseci. Uzimam terapiju od tada, ali hormoni nikako da se dovedu u normalu i ne mogu da živim normalno svo ovo vreme. Konstantno sam umorna, malaksala, imam visok puls, brzo se umaram, čas se goijm, čas gubim kilažu. Tsh je uvek bio preko 20, sad je pao na 0.006 (t3 i t4 su uvek u granicama normale) . Interesuje me šta treba da radim, da smanjim dozu lekova posto je tsh toliko pao?
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovana,
      kod vas postoji hipotireoza koja se mora lečiti nadoknadom hormona preparatima l-tiroksina. Potrebno je samo odrediti pravu dozu leka, a to se postiže na osnovu kontrola vrednosti ft4 i tsh. Sadašnja vrednost tsh je niska, tako da bi trebalo smanjiti dozu leka bar za 25mikgr.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović