Poštovani,
    Pre skoro dve godine dijagnostikovana mi je gravesova bolest. Sad su ft3, ft4 i tsh u redu, pa je moj endokrinolog rešio da mi ukine ptu, koji sam zadnjih šest meseci pio 3 puta po 50 mg. Posto je to autoimuno oboljnje, a ja sam plašim recidiva, čitao sam i slušao o nekim magnetima koji se nose oko vrata i pije se namagnetisana voda i oni navodno održavaju žlezdu u normofunkciji, pa me interesuje vaše mišljenje i iskustvo iz prakse u vezi sa tim.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovana,
      ne bih mogla ništa da kažem u vezi pomenutih alternativnih metoda lečenja. Terapija lekovima se sprovodi do dve godine i ako se nakon prekida terapija bolest vrati mora se razmišljati o drugim načinima lečenja. Moj savet je da se ipak doza leka postepeno smanjuje od 3x50mg a ne da se tako naglo prekine.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović