Poštovana,
    Dijabetičar sam već 3 god. Dok nisam počela da primam insulin, bila sam izrazito mršava. Od kako sam počela sa insulinom, dobila sam na kilaži "preko noci" 10 kg.  Međutim, veliki deo je otišao u stomak i gornji deo tela. Zanima me kako bih mogla ishranom da utičem na gornju masu, pošto sam dijabetičar pa ne mogu iz ishrane da izbacim hleb i ostale namirnice, koje prilično goje?
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovana,
      primena insulina u terapiji šećerne bolesti skoro po pravilu dovodi do porasta telesne težine. Zbog toga raste značaj dijete i fizičke aktivnosti kao stubova terapije, uz lekove. Dakle nema nikakvih posebnih preporuka osim onih koje se savetuju u dijeti za obolele od šećerne bolesti.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović