Poštovana,
    Nedavno smo kod petnaestogodišnje ćerke primjetili malo zadebljanje na vratu. Uradili smo uzv i nalaz hormona. Uzv normoponirana, voluminoznija, heterogene strukture, sniženih amplituda odjeka, hipoehogena područja sa mjestimično isprepletanim vezivnim tračicama. Desni lobus dimenzija 2,27x2,28x3,89. Lijevi lobus 1,91x1,87x3,70. Istmus dimenzija 1,36x0, 40. Trahea medioponirana. Ostali nalaz na velikim krvnim sudovima i mekim strukturama vrata uredan. Tsh 8,63, ft3 6,0, ft4 19,7. Dijagnoza thyreoiditis chr. Hypothyreosis. Preporučen letroks 50 mikrograma 1/2 dnevno na tašte uz komentar doživotno uz povećanje doze.
    Molim vas da mi date svoje mišljenje.

    Odgovoreno: 29. 04. 2009.
    • Poštovana,
      sigurno je da postoji smanjenje funkcije štitaste žlezde, hipotireoza. Terapija je veoma jednostavna i efikasna i jedino treba odrediti pravu dozu leka koja je individualna. Doza se određuje na osnovu kontrole hormona, ft4 i tsh. Terapija je po pravilu doživotna i uz pravu dozu nema nikakvih ograničenja u životu i svim aktivnostima.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović