Poštovani
    Da li mikroadenom hipofize može da se izgubi sasvim pomoću lekovima, i da li može da prouzrukuje neke posledice mozgu.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi hormonsko ispitivanje hipofize da bi se videlo da li postoji hormonska aktivnost mikroadenoma. Najčešći su prolaktinomi sa hipersekrecijom prolaktina. Ovaj tip mikroadenoma se veoma uspešno medikamentozno leči i što se tiče povećanja prolaktina i što se tiče smanjenja pa i nestajanja tumora. Mikroadenomi po pravilu ne daje tegobe svojom veličinom i mogu se uspešno neurohirurški odstraniti.
      Ass. Dr milena velojić golubović