Poštovani,
    Pretraživajući odgovor na moj problem naišla sam na Vas. Naime radi se o tome da imam pojačanu maljavost na dojkama, prsima, stomaku i licu. Imam strašan kompleks. Ne znam ni da li ću ovo leto ići na more. Kada pogledam telo u ogledalo kao da vidim muškarca. Zbog toga gubim samopouzdanje. Prije par godina sam koristila tablete za mršavljenje, da li je to uticalo na ovakvu pojavu maljavosti? Jer do pre dve godine sve je bilo u redu. Trenutno imam 72kg i visoka sam 1.73. Molim Vas dajte mi neki savet..
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Pojava pojačane maljavosti kod žena, hirzutizam, u našem podneblju je relativno često i predstavlja uglavnom samo subjektivan problem, odnosno zavisi od odnosa žene prema pojačanoj maljavosti. Retko kad je posledica nekog ozbiljnog endokrinološkog poremećaja, već je uglavnom konstitucionalnog tipa i nastaje zbog preosetljivosti folikula dlake na sasvim normalne koncentracije testosterona kod žena. Ako mislite da je posebno naglašena potrebno je ipak uraditi endokrinološke pretrage nadbubrežnih i polnih žlezdi. Postoji odgovarajuća, prilično uspešna terapija. Obratite se Vašem endokrinologu i ginekologu
      ass. Dr milena velojić golubović