Poštovana,
    Doktorka ja sam dobila ove tablete da pijem 4 puta na dan ptu i propranolol 1/2 dva puta i da uradim eho štitne žlezde i da nosim rezultate za 15 dana. Međutim ja ne mogu da čekam 15 dana da li bi ste mi rekli šta znače ovi rezultati eho žlezde, pokušaću da lepo prepišem sa izveštaja lekara. Hvala Vam unapred. Citiram: štitasta žlezda izričito heteroekogena sa izrazitom vaskularizacijom difuzno po čitavoj žlezdi (plamteća). Desni resalj 21×18×42mm, levi resalj19×14×40mm. Istlicni predeo 3mm. Ispod desnog stermokleidomastoideusa (ne znam da li sam lepo napisala ovu reč nečitka je) mali limfni čvor ne prelazi 1cm belignih karakteristika. 43. Slika odgovara hipertireozi. Ja mislim da sam sve lepo prepisala molim Vas da mi brzo odgovorite jer sam stvarno u velikoj sekiraciji da li je sve u redu sa ovim ultrazvukom.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Lekovi koje navodite se koriste u lečenju povećane funkcije štitaste žlezde, hipertireoze. Dijagnoza se ne može postaviti na osnovu ultrazvučnog pregleda, koji se kod Vas uklapa u ovu dijagnozu, već je neophodno uraditi hormonske analize, ft3, ft4, tsh i trab. Započinjanje terapije bez vrednosti hormona nije uoubičajeno.
      Ass. Dr milena velojić golubović