Poštovani,
    Molim Vas, pomozite da razumem šta je problem kod mene. Pre mesec dana kod mene su dijagnostifikovali hipotireodizam. Tsh 27, t4: 9. Želimo dete, ali već 1,5 godina ne ostanem u drugom stanju, a u poslednjih meseci nemam ni menstruaciju. Kad postoji mogućnost da ću ostati trudna. Trenutno dnevno uzimam 50mg letrox tablete.
    Hvala Vam.

    Odgovoreno: 19. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Hipotireoza je veoma često praćena raznim poremećajima menstruaslnog ciklusa i problemima u začeću. Obično se adekvatnom terapijom sve vraća na normalu, sigurno je mesec dana lečenja kratak period za to, a takođe mislim da je navedena doza mala za adekvatnu nadoknadu hormona, proverite vrednosti ft4 i tsh i korigujte dozu po potrebi.
      Pozdrav, Ass. Dr Milena Velojić Golubović