Poštovani,
    Prošle godine Januara meseca operisala sam štitastu žlezdu. Žlezda je kompletno odstranjena. U žlezdi je pronađen papilarni tumor veličine 2mm. Hormon TSH se značajno smanjio. Pijem letrox 150. Na poslednjoj kontroli Marta meseca ove godine rezultati TSH 0, 001 a tg-at 3385, eho vrata - na levoj strani uočena je promena nalik klikeru. Upućena sam na scintigrafiju celog tela. Molim Vas da mi date Vaše stručno mišljenje o mom problemu.
    Unapred zahvalna. Jelena.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Poštovana, verovatno je nakon operacije postavljena dijagnoza papilarnog karcinoma tako da je terapija preparatima l-tiroksina u nešto većoj dozi da bi se postigla što bolja supresija, odnosno smanjenje TSH. Ukoliko ima nekih neobjašnjivih promena potrebno je uraditi snimanje koje Vam je predloženo. ass.dr Milena Velojić Golubović