Imam 24 god moja tv 177cm tt 94 bmi 30. Kakvu dijetu da koristim? Moja doktorka endokrinolog je na otpusnici napisala redukciona dijeta. Međutim, šta se smatra sve pod redukcionom, šta jesti, koliko, kako, kada? Hipertensio art i kriptorhidismus inkompl imaju li ove dve dg veze sa mojom kilažom (hormoni fsh 28.4 lh 16 testosteron 5.00 prolaktin 350) i ako nije problem da mi odgovorite? Šta govore ove vrednosti: ukupni holesterol 6.00mmol/l hdl-c 1.26mmol/l ldl holes 4.5mmol/l trigliceridi 0.6mmol/l ref. V 0.8-2 od hormona trenutno ništa ne koristim. Th: enalapril, amlopin, presolol, lexilijum. Izvinjavam se zbog obimnosti pitanja, i unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Kako su vrednosti ispitivanih hormona u granicama normale, gojaznost verovatno nema veze sa Vašim dijagnozama. Redukcija telesne težine je dugotrajan proces koji zahteva motivaciju ali i pomoć stručnog lica. Redukciona dijeta je dijeta kojom se unosi značajno manje kalorija od onih koje su Vam potrebne u toku dana, i obično iznosi oko 1500kCal. Obratite se savetovalištu za dijetetiku radi izrade procizne dijete koja se pravi prema Vašim potrebama.
      ass.dr Milena Velojić Golubović