Pre godinu i po dana sam operisala štitnu žlezdu tj. imala sam papilarni karcinom. Redovno koristim lekove. Zanima me da li ću imati neke posledice u trudnoći i sa detetom?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Nakon odstranjenja štitaste žlezde nastaje potpuni nedostatak hormona, koji se moraju nadoknaditi. Kako je postavljena i dijagnoza papilarnog karcinoma doze leka su nešto veće da bi se postigla što bolja supresija TSH. Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa trudnoćom uz redovnu terapiju i kontrole endokrinologa i ginekologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović