Jedna nadbubrežna žlezda mi je otstranjena prije godinu dana. Vrednost na kortizonu je 25.8. Šta bi se desilo kad bi prestala da radi i druga žlezda?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Obično je jedna nadbubrežna žlezda dovoljna da zadovolji potrebe za hormonima. Međutim vrednost kortizola koju navodite je izuzetno smanjena po referentnim vrednostima koje mi u Nišu koristimo. Možda se radi o drugačijoj laboratorijskoj metodi i drugim referentnim vrednostima. Ukoliko postoji manjak hormona sprovodi se njegova nadoknada lekovima.
      ass.dr Milena Velojić Golubović