Moja supruga je dijabetičar prve kategorije. Ona upotrebljava insulin aktrapid četri puta dnevno. Snimala je pankreas i njoj su rekli da njezin pankreas je zdarv i da ona ima infekciju u žljezdi koja reguliše šećer u krvi. Rečeno joj je da može da se leči putem operacije i to u Beograd. Molim Vas koliko je to tačno i kome da se obratimo u vezi toga?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Kod bolesnika sa šećernom bolešću je spolja potpuno zdrav i ne mogu se videti bilo kakve promene na bilo kakvom snimanju pankreasa, osim što beta ćelije ne proizvode dovoljne količine insulina, te se on mora davati u terapiji putem inekcija. Bilo kakva operacija u lečenju šećerne bolesti, ako nema drugih promena na pankreasu, postojanje nekih tumora, je apsolutno nepotrebna.
      ass.dr Milena Velojić Golubović