Postovani,
    Rezultati hormona moje štitne žlezde od 25/10/2008 su bili T3=3.10; T4=148; TSH=manje od 0.002. Pila sam Favistan 20 mg 2x1/2 na dan do pre mesec dana pa prestala jer nemam simptome bolesti. Nisam ponovo merila hormone. (Inače 2002 moji hormoni su bili T3=2.9; T4=15.1; TSH=0.2, pila sam isto Favistan, a 2003 i 2004 hormoni su mi bili u normali pa nisam merila do 2008. U kakvoj sam opasnosti?
    Hvala na savetu

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je postavljena dijagnoza hipertireoze, terapija se mora uraditi kako valja da bi se lekovima postiglo potpuno izlečenje. Veoma je bitno da terapija traje dovoljno dugo i do dve godine, sa mnjim dozama, i da se ne prekida na početku kada se simptomi i znaci bolesti izgube. Svaki prekid terapije može vratiti na početak bolesti i smanjuje šansu za poptuno izlečenje lekovima. Obratite se Vašem endokrinologu radi dogovora o eventualnoj daljoj terapiji.
      ass.dr Milena Velojić Golubović