Moja sestra je 1966 godište, ima upalu štitaste žlezde. Već 7 dana ima temperaturu preko 39 a rezultati su: T3-5.03; T4-309; TSH-0,007; SE-80. Molim Vas da mi nešto više kažete o rezultatu.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o subakutnom tireoiditisu, koji je virusno zapaljenje štitaste žlezde i čest je u jesen i proleće kada inače ima više virusnoh infekcija. Praćen je izmenom opšteg stanja i bolovima vrata u predelu štitaste žlezde, ponekad izuzetno jakim. U početku bolesti dolazi i do porasta hormona štitaste žlezde zog lize ćelija i nekontrolisdanog izlaska hormona u krv. Terapija je kao i kod svake virusne infekcije mirovanje, vitamini i aspirin, u početku u većim dozama i do 3x2 tbl, kasnije se smanjuje, i traje nešto duže i do dva meseca. Obavezno se javite Vašem endokrinologu radi dijagnoze i terapije.