Poštovana doktorka,
    Lekarka opšte prakse mi je zbog povišenog pritiska dala uput da proverim hormone štitne žlezde i rezultati su sledeći: T3 3.41 (1.3 - 3.1) T4 214 (58 - 161) TSH 2.00 (0.400-4.000) Naime, prošle godine sam primetno izgubila na težini, puls mi je uvek preko 100, a pritisak oko 150/80-90, kosa je naglo počela da mi opada, znojim se u jako velikim količinama, a moram priznati da sam stalno pod stresom (radim odgovoran posao), a takođe prilično ravnodušna, da ne kažem depresivna. Imam 28 godina. Moje pitanje je koliko treba da budem zabrinuta, tj. koliko su ovi rezultati ozbiljni? Uzgred, imam problema sa polnim hormonima (policistični jajnici) gde su uvećani testosteron i androstendion.
    Zahvaljujem na odgovoru,
    Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje upisujete se mogu uklopiti u hipertireozu, povećanje lučenja hormona štitaste žlezde. Dobijene vrednosti T3 i T4 su povećane, ali je TSH potpuno u granicama normale. To nije moguće ako postoji hipertireoza. Ponovite hormonske analize, uradite FT3, FT4 i TSH.
      ass.dr Milena Velojić Golubović