Poštovana doktorka
    Imam problem od skoro sa štitnom žlezdom tsh 12.385 ft 4 8.97 i pozitivna at. pa me zanima da li mogu da uđem u proces za IVF. Inače u n.frontu su me trenutno isključili iz programa zbog tih rezultata. Rekli su mi da je moguće da se dete rodi retardirano ili bez nekog dela tela na primer bez ruke. Inače pijem eutthyrox od50 mcg 1x1 tek. Zanima me da li je to stvarno moguće i za koliko ja mogu da očekujem da nalazi budu uredu? Inače mesec dana sam pila euthyrox od 25 mcg 1x1 tada je tsh bio 25.45 t 4 60, a sada je tsh 12.385 ft4 8.97 i povećana doza na 50 mcg.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno je da bolujete od hipotireoze, odnosno smanjenog lučenja štitaste žlezde. Sama bolest ako se ne leči može biti razlog za sterilitet. Što se tiče programa oplodnje koji pominjete sigurno je da će lekari čekati da vrednosti hormona budu u granicama normale, što dosadašnjom terapijim ne postižete. Slobodno povećajte dozu na 100mikgr, očigledno je da su dosadašnje doze bile premale
      ass.dr Milena Velojić Golubović