Ja sam dijabetičar sa 13.8 vrednošću HbC1, ne znam koliko je to u našim vrednostima, u svakom slučaju 400 mml? Prosečno u zadnja 3 meseca. Dobila sam nakon uzimanja Pentrexila Candidu Albicans? I već ima 19 meseci kako ne mogu da je se oslobodim, postala je užas za mene i mog supruga. Imam užasan svrab i ne prestajem da se češem sve dok ne napravim rane i poteče krv. Ne mogu da spavam jer me nervira i danju i noću. Perem se na svaka dva sata, nosim samo iskuvan veš (čak i BH iskuvavam) a rezultata nema. Lečila sam se sa Clotrimazolom 1%, pa 2% vaginalnim tabletama i kremama. Prošle godine u leto se pojavila između grudi i jedva sam je se rešila pijući Ampho-Moronal tablete koje su inače veoma opasne za creva, ali ništa mi nije pomoglo. Posle 2-3 meseca ponovo se pojavila u genitalnom i analnom području i sada i u ustima. Lečila sam ranice sa Betaisodona kremom i sada sam sa novom turom Amphomoronala i Nystatin tabletama + vaginalete, zaustavila širenje na butinama i u stomačnom prevoju, ali čim sam prestala da ga uzimam ponovo je počela da buja i to vaginalno. Kako da se definitivno oslobodim ove napasti ne znam više ni sama. Ako postoji neko da mi savetom pomogne bila bih veoma zahvalna. Uzimala sam čak i koloidalno srebro, bez uspeha. Kako da se 100% izlečim u najkraćem roku?

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno je da sa navedenom vrednosšću HbA1c lečenje Vašeg dijabeta je izuzetno loše. To je stvorilo uslove za tako obimnu gljivičnu infekciju. Morate uporedo korigovati terapiju dijabeta i postići mnogo bolju regulaciju šećera, jer će bez toga lečenje kandide biti mnogo teže. Oko terapije infekcije morate se obratiti lekarima odgovarajućih specijalnosti.
      ass.dr Milena Velojić Golubović